CZYTANIE REYMONTA w ROKU REYMONTA

Przedszkole - strona www

BIP

e-Dziennik

Kronika szkolnych wydarzeń

Hymn szkolny


Tu, gdzie płynie rzeka Warta
Jest miasteczko ukochane.
W nim ma szkoła sercu bliska,
Ja jej wierny pozostanę.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Tu koledzy, koleżanki,
Me przyjaźnie i rozterki.
Tu zdobywam wiedzę wszelką,
By wyruszyć w świat szeroki.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

CZYTANIE REYMONTA w ROKU REYMONTA

4 listopada od godz. 15 do 20 w Pałacu w Małkowie (gdzie bywał Władysław Stanisław Reymont) miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie: czytanie fragmentów powieści „Chłopi” z tomu „Jesień” przez dzieci, młodzież i społeczność warciańską. Wydarzeniu towarzyszyły występy zespołu ludowego JEZIORANKI /w wersji starszej i młodszej/ oraz KAPELI Z WARTY. W międzyczasie trwały warsztaty artystyczne/ pani Aleksandra Adamas uczyła robienia tzw. śloz czyli malw/ i kulinarne /wyrabiano prawdziwe masło w kierzance, zarabiano chleb i chałki, a później je pieczono. Gotowych produktów można było spróbować ze smalcem domowej roboty, kiszonym ogóreczkiem oraz białym serkiem własnego wyrobu. Tak ciekawej i smacznej imprezy dawno nie było. Muszę zdradzić, że szykujemy się do czytania drugiego tomu „Chłopów” – zimy. Zapraszamy do galerii zdjęć

Wideo reportaż - Siewie.tv

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Zgodnie z RODO zapoznaj się również z naszą POLITYKĄ PRYWATNOŚCI.

Akceptuję pliki cookies oraz POLITYKĘ PRYWATNOŚCI.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk