Oddziały Gimnazjalne - strona www

Przedszkole - strona www

BIP

e-Dziennik

Kronika szkolnych wydarzeń

Hymn szkolny


Tu, gdzie płynie rzeka Warta
Jest miasteczko ukochane.
W nim ma szkoła sercu bliska,
Ja jej wierny pozostanę.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Tu koledzy, koleżanki,
Me przyjaźnie i rozterki.
Tu zdobywam wiedzę wszelką,
By wyruszyć w świat szeroki.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 Dnia 24 października obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH już po raz XI.  

Szkoła została oklejona cytatami. Przygotowałam z uczniami wystawy dotyczące bibliotek, pisarzy i czytania. Gdy zabrzmiał potrójny dzwonek, nauczyciele przerwali lekcję, by poczytać książkę. Każdy, kto tego dnia wszedł do biblioteki szkolnej:mógł wypożyczyć książkę (otrzymał wówczas nagrodę), mógł wpisać na wywieszonym plakacie swoje życzenia lub prośby do biblioteki, mógł zakupić tanią książkę na KIERMASZU, obejrzał przygotowane wystawy: prace konkursu czytelniczo - plastycznego, dary klas III. wziąć udział w błyskawicznym konkursie…ależ „poszło” cukierków.

 Dzień ten utrwaliły na zdjęciach wasze koleżanki.